O nas

Tłumaczenie pisemne i ustne

Biuro Tłumaczeń Lingua Nova to firma o zasięgu ogólnopolskim działająca nieprzerwanie od 1991 roku. W naszej działalności koncentrujemy się na dostarczaniu klientom bardzo wysokiej jakości usług tłumaczeniowych i szkoleniowych. Zawsze wykonujemy bezpłatną wycenę i doradzamy. Każde nasze tłumaczenie pisemne i ustne objęte jest dożywotnią gwarancją, a na życzenie klienta archiwizowane jest w bazie tłumaczeń. Wychodzący przekład zawsze podlega starannemu procesowi kontroli jakości, zgodnemu z najnowszymi wytycznymi norm serii  PN-EN ISO 17100. Przetłumaczone teksty dostarczamy zawsze na czas, a koszt dostawy tłumaczenia w Polsce pozostaje po naszej stronie. Chętnie pokazujemy i dzielimy się naszymi referencjami.

BIURO TŁUMACZEŃ LINGUA NOVA - NASZ ZESPÓŁ

Dysponujemy stałym zespołem doświadczonych tłumaczy, koordynatorów oraz weryfikatorów, którzy dbają o wysoką jakość tłumaczeń. Oprócz wykształcenia lingwistycznego osoby te posiadają  również wykształcenie specjalistyczne oraz branżowe. Nasi tłumacze stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Posiadamy swój autorski program rozwojowy dla tłumaczy Akademia Tłumacza. 

Każde tłumaczenie pisemne i ustne realizujemy z największą precyzją i skrupulatnością. Tysiące przetłumaczonych stron, wiele lat doświadczeń, referencje i opinie zadowolonych klientów, to dowody na to, iż jesteśmy przygotowani logistycznie i merytorycznie na wszelkiego rodzaju nowe wyzwania. Podejmujemy je zawsze z wielką przyjemnością, działając uczciwie i rzetelnie.

Na tłumaczeniach nie warto oszczędzać dlaczego? Koniecznie obejrzyj

tłumaczenia pisemne i ustne

Grażyna Szyke
Założyciel Agencji

tłumaczenia pisemne i ustne

Bartosz Szyke

tłumaczenia pisemne i ustne

Barbara Waśkiewicz

tłumaczenia pisemne i ustne

Marzena Retmaniak

BIURO TŁUMACZEŃ LINGUA NOVA - TŁUMACZENIA PISEMNE I USTNE

Nasze biuro tłumaczeń to część Ogólnopolskiej Grupy Językowej Lingua Nova. Działamy na rynku już ponad 30 lat i zebrane przez ten okres doświadczenia pozwalają nam obsługiwać nawet najbardziej wymagające zlecenia. Realizujemy wszelkie tłumaczenia pisemne i ustne. Zajmujemy się także tłumaczeniami przysięgłymi oraz obsługujemy wszystkie języki świata.

Jako biuro tłumaczeń Lingua Nova mieliśmy przyjemność współpracować z Klientami ze wszystkich branż, począwszy od administracji państwowej i samorządowej, poprzez uczelnie wyższe, wydawnictwa literackie, agencje marketingowe, kancelarie prawnicze, kończąc na spółkach zajmujących się energią, w tym także jądrową.

Wyspecjalizowane biuro tłumaczeń

Specjalizujemy się także w obsłudze spółek notowanych na Giełdzie Papierów Finansowych i New Connect. Realizujemy tłumaczenie pisemne i ustne spotkań, dokumentów, raportów okresowych i skonsolidowanych, oraz uchwał. Tłumaczymy również raporty danych niefinansowych oraz obsługujemy w zakresie tłumaczeń wszelkie obowiązki komunikacyjne, wynikające z obecności na parkiecie. Znamy specyfikę firm działających na GPW. Dlatego wiemy, jak ważna jest jakość, terminowość i elastyczność w usługach translacyjnych w tym segmencie. Jako biuro tłumaczeń szczycimy się, że wartości takie jak jakość i terminowość określają naszą pracę. Niewątpliwie potwierdzają to referencje od naszych długoterminowych Klientów.

Tłumaczenia pisemne i ustne w Lingua Nova

Zajmujemy się także wszelkimi profesjonalnymi przekładami na język obcy – pisemnymi i ustnymi. Oferta dotyczy zarówno tłumaczenia prac oraz dokumentów, jak i wykładów, spotkań biznesowych, ceremonii ślubnych obcokrajowców, stron internetowych, prezentacji i wielu innych opcji.

Kadra Agencji Tłumaczeń Lingua Nova to specjaliści z całego świata. Nasi tłumacze posiadają również wykształcenie sektorowe – ekonomiczne, księgowe, techniczne, medyczne, prawnicze itp. W rezultacie nasze tłumaczenia pisemne i ustne są nie tylko poprawne językowo, ale także odpowiednio nasycone fachową terminologią.

Tłumacze przysięgli, należący do naszego zespołu, posiadają wszelkie uprawnienia do przekładu i uwierzytelnienia pism procesowych czy urzędowych. Oferujemy również przysięgłe przekłady symultaniczne oraz tłumaczenie pisemne i ustne, zarówno dla osób prywatnych, jak i organów państwowych. W rezultacie oferujemy Państwu tłumaczenia na najwyższym z możliwych poziomów. Angielski, niemiecki, holenderski – niezależnie od języka oferujemy tłumaczenia pisemne i ustne najlepszej jakości.

Zapraszamy serdecznie! Realizujemy tłumaczenia zdalnie oraz stacjonarnie – koszt dostarczenia tłumaczenia bierzemy zawsze na siebie.

Referencje

Profesjonalna i miła obsługa oraz umiejętność dostosowania się do naszych potrzeb sprawiają, że jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i wykonanych tłumaczeń. Tłumaczenia realizowane są zawsze najwyższej jakości, wykonane terminowo z największą starannością
Radca Prawny
Firma Lingua Nova sp.z.o.o świadczy usługi na rzecz naszej spółki od 2000 roku w zakresie specjalistycznych tj. medycznych, ekonomicznych, finansowych, księgowo - podatkowych, a także marketingowych tłumaczeń pisemnych - zarówno zwykłych jak i przysięgłych. Od samego początku naszej współpracy mogliśmy i wciąż możemy liczyć na pełen profesjonalizm, gotowość do działania, sumienność i terminowość.
mgr inż Janusz Szafraniec
Prezes Zarządu ERBE Polska Sp.z.o.o
Wyrażamy zadowolenie z usług Biura Tłumaczeń Lingua Nova Sp.z.o.o w zakresie tłumaczeń specjalistycznych z zakresu zarządzania, energetyki jądrowej, kultury bezpieczeństwa i przepisów prawnych. Biuro Tłumaczeń Lingua Nova Sp.z.o.o wykonując dla nas zlecenie wykazało się bardzo dobrą obsługą klienta, terminowością i wysoką jakością realizowanych zleceń.
Monika Kaczyńska
Radca Prezesa - Koordynator Państwowa Agencja Atomistyki
mLeasing Sp.z.o.o z siedzibą w Warszawie pragnie wyrazić swoją pozytywną opinię na temat współpracy z firmą Agencją Tłumaczeń Lingua Nova. Współpracując z nami, Agencja tłumaczeń Lingua Nova udowodniła, że jest sprawdzonym, rzetelnym kontrahentem, zasługuje w pełni na rekomendacje jako profesjonalny partner w realizacji zleconych uprzednio tłumaczeń w przeważającej mierze z zakresu branży transportowej. Współpracę z Agencją Tłumaczeń Lingua Nova możemy szczerze podsumować jako udaną i godną polecenia.
Marek Kowalski
Dyrektor -Departament Monitoringu i Windykacji
Z usług tej firmy korzystamy od kilku lat, zlecając tłumaczenia - zwykłe i uwierzytelnione - różnorodnych dokumentów, takich jak: umowy, oferty dla klientów, teksty specjalistyczne (informatyczne). Ponadto firma Lingua Nova Sp.z.o.o dokonała kompleksowego tłumaczenia naszej strony internetowej z języka polskiego na angielski. Wybór firmy Lingua Nova był trafną decyzją. W dalszym ciągu zamierzamy korzystać z jej usług i z przyjemnością rekomendujemy ją jako profesjonalnego i godnego zaufania partnera.
Marcin Szawłowski
Prezes Zarządu Nomacom Group Sp. z.o.o
Lingua Nova realizuje dla spółek z naszej Grupy Kapitałowej zarówno tłumaczenia przysięgłe jak i zwykłe. Głównie są to tłumaczenia o charakterze rachunkowym i podatkowym, m.in. sprawozdania finansowe oraz opinie podatkowe tłumaczone z języka polskiego na język rosyjski i język angielski. Wszelkie powierzone zlecenia realizowane są z należytą starannością oraz zachowaniem ustalonych terminów.
Marta Zając
Board Office Manager 1C ENTERTAIMENT S.A
Kancelaria Radcowska Dariusza Okolskiego korzysta z usług Biura tłumaczeń Lingua Nova od 2007 roku. Firma wykonuje dla nas tłumaczenia pisemne i ustne, zwykłe oraz przysięgłe, głównie o tematyce prawniczej, bankowej i ekonomicznej. Wszystkie zlecane przez nas tłumaczenia, bez względu na ich stopień trudności i złożoności zawsze były wykonane rzetelnie i terminowo. Współpracę z Lingua Nova oceniamy bardzo wysoko i mozemy ją polecić jako solidnego partnera wyróżniającego się dużym zaangażowaniem i elastycznością w działaniu oraz przemiłą obsługą
Dariusz Okolski
Adwokat Radca Prawny
Agencja realizuje dla nas wiele zleceń, które obejmują różnorodne dziedziny, między innymi: finanse, prawo a także zagadnienia techniczne. Przedmiotem usług są tłumaczenia pisemne w trybie zwykłym oraz przysięgłym obejmujące języki europejskie. Pragniemy wyrazić nasze zadowolenie z dotychczasowej współpracy z Agencją Tłumaczeń Lingua Nova sp.z.o.o. Z pewnością jest to firma godna zaufania, którą polecamy jako profesjonalnego partnera w zakresie świadczonych usług.
Marcin Błaszak
Członek Zarządu Pge trading GmbH Sp.z.o.o oddział w Polsce
Współpracujemy z firmą LINGUA NOVA Sp. z o.o. od wielu lat. Potwierdzamy, że Lingua Nova Sp. z o.o. spełnia wysokie kryteria w zakresie świadczenia kompleksowych usług tłumaczenia: tłumaczenia ustne wymagające specjalistycznej terminologii kosmetycznej i chemicznej. Nasza dotychczasowa współpraca zaowocowała rzetelnie zrealizowanymi zleceniami. Warto zwrócić uwagę na wszechstronną obsługę, łatwość komunikacji oraz profesjonalizm pracowników Firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu usług i opieki, jaką świadczy Firma. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie owocowała kolejnymi zleceniami zrealizowanymi na bardzo wysokim poziomie.
Anna Piotrowska
ProTec Ingredia Polska
ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne SA współpracuje z firmą LIGUA NOVA od wielu lat. Korzystamy z usług tłumaczeń oferowanych przez Biuro Tłumaczeń LINGUA NOVA, które spełnia wysokie kryteria w zakresie świadczenia kompleksowych usług tłumaczeń wymagających specjalistycznej terminologii farmaceutycznej, medycznej, chemicznej oraz prawniczej. Profesjonalizm oraz zaangażowanie kadry pracowniczej jest niewątpliwie jednym z największych atutów firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z poziomu usług jaki świadczy firma i z przyjemnością możemy zarekomendować usługi Lingua Nova Sp.z.o.o
Marzena Jędrzejewska
Specjalista d/s personalnych
CENEGA S.A. oświadcza, iż korzysta z usług biura tłumaczeń Lingua Nova Sp. z o.o. mieszczącego się przy ul. Wspólnej 41 w Warszawie. Lingua Nova realizuje dla spółek z naszej Grupy Kapitałowej zarówno tłumaczenia przysięgłe jak i zwykłe. Głównie są to tłumaczenia o charakterze rachunkowym i podatkowym, m.in. sprawozdania finansowe oraz opinie podatkowe tłumaczone z języka polskiego na język rosyjski i język angielski. Wszelkie powierzone zlecenia realizowane są z należytą starannością oraz z zachowaniem ustalonych terminów. Z pełnym przekonaniem możemy polecić biuro tłumaczeń Lingua Nova Sp. z o.o. jako solidnego i profesjonalnego partnera elastycznie dostosowującego się do potrzeb i wymogów klienta.
Marek Chyrzyński
Prezes Zarządu
Kancelaria Prawnicza Piotr Korolko od kilkunastu lat ma przyjemność korzystać z usług biura tłumaczeń Lingua Nova Sp. z o. o., mieszczącego się przy ul. Wspólnej 41 w Warszawie. W trakcie dotychczasowej współpracy w zdecydowanej większości korzystaliśmy z tłumaczeń specjalistycznych tekstów prawniczych oraz tłumaczeń przysięgłych dokumentów prawnych. Tłumaczenia wykonywane były głównie w obrębie języka angielskiego i niemieckiego. Wszelkie powierzone Lingua Nova Sp. z o. o. tłumaczenia zrealizowane zostały z należytą starannością oraz z zachowaniem ustalonych terminów. Możemy więc potwierdzić solidność i wiarygodność, a także profesjonalizm zespołu tłumaczy z Lingua Nova Sp. z o. o.
Piotr Korolko
Lead Manager
Kancelaria Prawna SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp. k. oświadcza, że od kilku lat korzysta z usług biura tłumaczeń Lingua Nova Sp. z o.o. mieszczącego się na ul. Wspólnej 41 w Warszawie. Lingua Nova realizuje dla nas zarówno tłumaczenia przysięgłe jak I zwykłe, głównie są to tłumaczenia specjalistycznych tekstów o tematyce prawnej. Potwierdzamy, że wszelkie powierzone zlecenia realizowane są z należytą starannością oraz z zachowaniem ustalonych terminów. W ramach realizowanych zleceń firma Lingua Nova Sp. z o.o. wykazuje się jako solidny i profesjonalny partner elastycznie dostosowujący się do potrzeb i wymogów klienta.
Kancelaria Prawna SSW Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy sp. k
Na podstawie dotychczasowej współpracy z biurem tłumaczeń Lingua Nova Sp. z o.o. mieszczącym się na ul. Wspólnej 41 w Warszawie, z której jesteśmy bardzo zadowoleni, możemy stwierdzić, że dokonaliśmy dobrego wyboru. Lingua Nova realizuje dla nas zarówno tłumaczenia przysięgłe jak i zwykłe głównie dokumentów prawnych. Są to tłumaczenia w różnych kombinacjach językowych, między innymi z języka polskiego na język czeski oraz z języka czeskiego na język polski. Przekazując każde kolejne zlecenie, jesteśmy pewni, że otrzymamy zawsze najwyższą jakość tłumaczeń w ustalonym terminie. Jesteśmy pewni, że Lingua Nova to solidny partner, który gwarantuje pełny profesjonalizm, terminowość i precyzję wykonywanych tłumaczeń.
Dr hab. Prof. INP PAN Paweł Podrecki
Adwokat
Na podstawie dotychczasowej współpracy z Agencją Tłumaczeń Lingua Nova, z której jesteśmy bardzo zadowoleni, możemy stwierdzić, iż dokonaliśmy dobrego wyboru. Lingua Nova realizuje dla nas tłumaczenia dokumentów finansowych, prawnych jak również typowo z branży transportowej, gdzie bardzo duże znaczenie ma skrupulatność i fachowa wiedza tłumaczy. Przekazując każde kolejne zlecenie, jesteśmy pewni, że otrzymamy zawsze najwyższą jakość tłumaczeń. W tłumaczeniach specjalistycznych bardzo duże znaczenie ma terminowość. Gotowe tłumaczenia otrzymujemy zawsze w ustalonym czasie. Jesteśmy pewni, że Lingua Nova to solidny partner, który gwarantuje pełny profesjonalizm, terminowość i precyzję wykonywanych tłumaczeń.
Anna Rzepka
Koordynator