Tłumaczenia ustne

tłumaczenia ustne

Pod hasłem tłumaczenia ustne kryje się szerokie spektrum opcji

Działając na rynku usług tłumaczeniowych od 1991 roku, spotkaliśmy się z wieloma sytuacjami, w których nasi tłumacze realizowali tłumaczenia ustne w różnych, często niestandardowych formach. Szczycimy się doskonałą jakością, precyzją i ogromnym doświadczeniem. Obsługujemy Klientów we wszystkich językach świata i niemalże z każdej branży. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami oraz weryfikatorami specjalizującymi się zarówno w obszarach standardowych, jak też w płaszczyznach niszowych i specjalistycznych.

Bystrość

Tłumaczenia ustne wymagają od tłumacza wielu umiejętności, nie tylko perfekcyjnej znajomości danego języka. Osoba zajmująca się werbalnymi translacjami musi na pewno charakteryzować się refleksem.

Specyfika tej pracy wymaga czujności i zdolności szybkiego reagowania na nietypowe sytuacje oraz na niecodzienne zwroty. Podręcznikowa wiedza lingwistyczna nie sprawdzi się w momencie, w którym mamy do czynienia z branżowym dyskursem, czy chociażby z branżowym humorem.

Tłumacz musi szybko określić kontekst wypowiedzi, zwrócić uwagę na ton, a często także nawet na mimikę wypowiadającej się osoby. Wszystkie te elementy są niezwykle istotne, aby tłumaczenia ustne wykonać poprawnie.

Umiejętności te na pewno można szlifować, pracując długo w zawodzie, natomiast aby móc wykonywać pracę tłumacza ustnego, musimy także pracować nad swoim rozwojem osobistym, bystrością i swobodą działania w sytuacjach stresogennych.

Dyplomacja

Tłumacze ustni powinni być także swojego rodzaju dyplomatami i to nieco bardziej, niż osoby zajmujące się tłumaczeniami pisemnymi. Znajomość protokołu dyplomatycznego, bądź zasady savoir-vivre są w naszym zawodzie niezbędne.

Tłumaczenia ustne wymagają także szerokiej wiedzy ogólnej i znajomości kodu kulturowego, którym posługują się obsługiwane przez nas osoby. Wiedza na temat obyczajów, ale też historii i złożoności relacji sąsiedzkich danych nacji, winna być nienaruszalnym standardem w pracy tłumacza.

Nieznajomość zasad panujących w danym kraju i nieuwzględnienie przykładowo obyczajowości w nim panującej, w najlepszym przypadku doprowadzi do nieporozumienia, ale może mieć też poważniejsze konsekwencje. Inaczej będziemy tłumaczyć wypowiedzi osób z kręgu kultury euro-amerykańskiej, a inaczej osób z Dalekiego ,lub Bliskiego Wschodu.

Takt

Umiejętność ta jest u wielu osób wrodzona, natomiast osoby realizujące tłumaczenia ustne powinny na pewno z nią pracować i ją rozwijać. Wiele sytuacji wymaga delikatności, uwzględnienia intencji osoby wypowiadającej się oraz przetłumaczenia płynnie ?poszarpanej? wypowiedzi.

Swoboda działania w tego typu sytuacjach na pewno bierze się z doświadczenia, ale bez zdolności empatii i wyczucia, tłumacz może nie sprostać takiemu zadaniu.

Jako Biuro Tłumaczeń Lingua Nova mamy świadomość wyzwań, które stoją przed osobami zajmującymi się tłumaczeniami werbalnymi. Dlatego też uruchomiliśmy wewnętrzny projekt edukacyjny pod nazwą Akademia Lektora i Tłumacza. Akademia zrzesza tłumaczy, pracujących w Biurze Tłumaczeń oraz lektorów zajmujących się szkoleniami językowymi w Grupie Lingua Nova. Projekt ten ma na celu podnoszenie kompetencji zawodowych osób z nami współpracujących, ale także wymianę doświadczeń i zestawiania różnych punktów widzenia oraz kodów kulturowych, gdyż mamy przyjemność pracować z osobami z całego świata.

Biuro Tłumaczeń Lingua Nova świadczy tłumaczenia ustne we wszystkich językach świata, w każdej dziedzinie i na każdym poziomie. Wykonujemy tłumaczenia: symultaniczne, konsekutywne oraz asystenckie standardowe i uwierzytelnione (przysięgłe). Współpracujemy z tłumaczami specjalizującymi się w danej branży np.: ekonomicznej, finansowej, prawnej, medycznej, farmaceutycznej, technicznej, marketingowej, reklamowej i wielu innych.

Tłumaczenia ustne i Orły Tłumaczeń

Jesteśmy laureatem plebiscytu ORŁY Tłumaczeń .Plebiscyt ten powstał w celu wyróżnienia najlepszych firm na rynku- liderów w swoich branżach. Firmy te wyznaczają kierunek, stawiają na nieustanny rozwój i podnoszenie kwalifikacji. W plebiscycie najważniejsze głosy to weryfikowalne opinie  na wiarygodnych portalach – w tym wypadku Google. Uczestnicy dający opinie nie są anonimowi. Dziękujemy serdecznie za zaufanie. To dla nas bardzo cenne iż nagrodę otrzymaliśmy dzięki Państwa głosom.

  1

  JĘZYK

   

  2

  ZAŁĄCZ PLIK


  3

  WYBIERZ (*)

  Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie przysięgłeTłumaczenie ustneInne (napisz w Uwagach jakie)

  4

  WYŚLIJ ZAPYTANIE

  (*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu przedstawienia wyceny tłumaczenia telefonicznie 668 041 698 lub poprzez e-mail

  (*) Akceptuję politykę prywatności

   

  Tłumaczenia

  konferencje

  sympozja

  wykłady

  kongresy

  seminaria

  akty notarialne

  ceremonie ślubne obcokrajowców

  zeznania w Urzędzie ds. Cudzoziemców

  spotkania biznesowe

  Co nas wyróżnia

  Tłumacze specjaliści z każdej dziedziny ? współpracujemy z tłumaczami, którzy oprócz wykształcenia lingwistycznego posiadają wykształcenie specjalistyczne, branżowe.

  Całodobowy dostęp do tłumaczeń ? za pomocą dedykowanej platformy E-translate udostępniamy proste i wygodne narzędzie w obsłudze, które pozwala na zlecanie i odbieranie wszystkich tłumaczeń w jednym miejscu 24h/dobę.

  Klauzula poufności ? przesyłane przez Państwa pliki są objęte klauzulą całkowitej poufności.

  Lokalizacja ? ścisłe centrum Warszawy.