Studia w Holandii i tłumaczenia na język angielski ? dlaczego są tak popularne? Jako Lingua Nova zainteresowaliśmy się tym tematem widząc, jak wiele osób korzysta z naszych usług i tłumaczy dokumenty szkolne na język angielski, w związku z chęcią dalszego kształcenia się właśnie w Holandii.
Studia w Holandii – koszty
Młodzi Polacy często wybierają Holandię jako kierunek studiów. Pomimo niedużej powierzchni Holandia posiada aż 9 uniwersytetów w rankingu top 200 najlepszych uczelni świata. Studia dla obywateli Unii Europejskiej w Holandii często są dużo tańsze niż studia w innych krajach Unii. Od 2018 roku dla studentów, którzy rozpoczynają tam studia licencjackie pierwszy rok studiów jest tańszy aż o 50%.
Poza tym, pracując w Holandii więcej niż 14 godzin tygodniowo można otrzymać wsparcie finansowe w postaci pożyczki. Oprócz pomocy finansowej każdy student otrzymuje możliwość bezpłatnego poruszania się transportem publicznym na terenie całego kraju.
Studia w Holandii – dodatkowe ułatwienia
Kolejnym ułatwieniem jest to, że językiem wykładowym na wielu uczelniach w Holandii jest język angielski. Holandia była jednym z pierwszych państw nieanglojęzycznych, które wprowadziły kierunki studiów właśnie w języku angielskim.
Holenderskie uczelnie były także prekursorem w przygotowywaniu studentów do rozwiązywania realnych problemów (problem-based-learning).
Dlatego też niezbędna jest dobra znajomość języka angielskiego i poświadczenie jej certyfikatami, takimi jak TEFL czy IELTS. Jeśli chcesz podszkolić swój język obcy zapraszamy na nasze kursy. Zajęcia prowadzimy w formie online przy wykorzystaniu wirtualnych narzędzi typu Skype, Zoom, Clickmeeting czy też Microsoft Teams. Szkolenia realizujemy w atrakcyjnych pakietach zajęć z serii Lingua Optima. Standardowo dostępne są pakiety od 10 do 120 godzin lekcyjnych do wykorzystania z lektorem polskim lub natywnym.
Uczelnie w Holandii czasami nie przywiązują dużej uwagi do ocen czy wyników z egzaminów. Chętniej niż w innych krajach przyjmowani są kandydaci którzy wykażą się dużą motywacją, zapałem i zainteresowaniami.
Studia w Holandii ? jaka uczelnia
Rozróżniamy trzy grupy uczelni:
- Uniwersytety badawcze, oferujące edukację o profilu akademickim;
- Uniwersytety nauk stosowanych (hogescholen), oferujące praktyczne wykształcenie w konkretnych dziedzinach;
- Instytuty przeznaczone dla studentów zagranicznych – aż 1500 kierunków!
Ranking uniwersytetów w Holandii znajdziecie Państwo tutaj:
https://www.universityguru.pl/uniwersytety–netherlands
Stopnie Naukowe
Studenci uniwersytetów badawczych po trzech latach nauki uzyskują stopień licencjata (bachelor of arts ? BA lub bachelor of science ? BSc), a po kolejnym roku lub dwóch ? stopień magistra (master of arts ? MA lub master of science ? MSc). Na uniwersytetach nauk stosowanych studia licencjackie trwają 4 lata, a magisterskie ? rok lub dwa lata. Studia doktoranckie trwają minimum 4 lata.
Studia w Holandii – tłumaczenia
Jak dobrze wykonać i przygotować tłumaczenia dokumentów niezbędnych do ubiegania się o przyjęcie na uczelnię wyższą w Holandii?
Niezbędne będzie tłumaczenie świadectwa ukończenia szkoły średniej oraz świadectwo maturalne. Rekomendujemy również, aby dowiedzieć się u źródła (na uczelni, do której aplikujemy) czy należy dostarczyć dodatkowe dokumenty.
Po drugie dobrze sprawdźmy czy tłumaczenie naszych dokumentów na język angielski wystarczy. Jeśli potrzebujemy tłumaczenia na język holenderski (niderl. Nederlands taal), niderlandzki lub flamandzki zapraszamy do zapoznania się z artykułem naszego autorstwa z niezbędnymi informacjami tutaj.
Po trzecie – pamiętajmy, że będziemy potrzebować tłumaczeń przysięgłych. Lingua Nova zawsze dokonuje bezpłatnej wyceny pod nr telefonu 22 5841035 ( 8-17) lub po wypełnieniu prostego formularza dostępnego poniżej:
Więcej informacji o tłumaczeniu:
- dyplomu, suplementu lub indeksu ? tutaj;
- świadectwa maturalnego (dojrzałości) tutaj;
- przysięgłym tutaj;