Tłumaczenie hebrajski

12 sierpnia 2020
Tłumaczenie hebrajski
4.9/5 - (47 votes)

Tłumaczenie hebrajski  zwykłe i przysięgłe

Tłumaczenia hebrajski na język polski czy na inne języki obce, a także tłumaczenie z języka polskiego na język hebrajski Lingua Nova wykonuje od 1991 roku. Przed przystąpieniem do tłumaczenia wykonujemy bezpłatną i uczciwą wycenę. Dlatego przed zleceniem tłumaczenia wiedzą Państwo szacunkowo, ile będzie kosztowało wykonanie danego przekładu.

Wycenę wykonujemy w oparciu o stworzony przez nas formularz:

  1

  JĘZYK

  ozdobnik

  2

  ZAŁĄCZ PLIK  3

  WYBIERZ (*)

  Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie przysięgłeTłumaczenie ustneInne (napisz w Uwagach jakie)

  4

  WYŚLIJ ZAPYTANIE


  (*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu przedstawienia wyceny tłumaczenia telefonicznie lub poprzez e-mail

  (*) Akceptuję politykę prywatności

   

  Wycena może być wykonana również przez naszych konsultantów, jeżeli zadzwonią Państwo pod nr 22-584-10-35 lub 22-584-10-36 lub prześlą nam maila na adres: tlumaczenia@linguanova.com.pl

  Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siedziby w centrum Warszawy – ul Wspólna 41/ róg Marszałkowskiej. To tylko 4 minuty spacerem od słynnej rotundy PKO czy też hotelu Novotel (dawnego Forum).

  Każdy przekład wykonany przez Lingua Nova obejmujemy dożywotnią gwarancją. Archiwizujemy tłumaczenia, prosząc Państwa najpierw o zgodę. Tłumaczenia przechowujemy w naszej bazie przez 5 lat. Dzięki temu, jeśli potrzebujecie Państwo tekstu po kilku latach, możemy go nieodpłatnie odzyskać z naszego archiwum. Tłumaczymy zgodnie z procedurami norm serii  PN-EN ISO 17100 bardzo starannie sprawdzając jakość wykonywanych tekstów. Tłumaczenia dostarczamy na czas, do Państwa biura lub domu. Posiadamy aktualne referencje od naszych stałych klientów.

  Tłumaczenie hebrajski

  Jerozolima

  Tłumaczenia  język hebrajski pisemne przysięgłe i tłumaczenia zwykłe wykonujemy dla branż :

  • medycznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej;
  • finansowej, z dziedziny ekonomii i bankowości;
  • technicznej i przemysłowej;
  • produkcyjnej;
  • motoryzacyjnej;
  • logistyki i szeroko rozumianej branży TSL;
  • energetycznej i paliwowej;
  • sektora IT i telekomunikacji;
  • usługowej;
  • innych.

  Czym jest tłumaczenie przysięgłe z języka hebrajskiego lub na język hebrajski ?

  Jest to inaczej tłumaczenie wykonywane przez tłumacza przysięgłego (osobę zaufania publicznego), który posiada uprawnienia nadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tłumaczenia przysięgłe mają moc prawną, a przetłumaczone w ten sposób dokumenty traktowane są jako oficjalne i wiarygodne.

  Tłumaczenie hebrajski i alfabet

  Tłumaczenia hebrajski

  Po hebrajsku piszemy od prawej do lewej

  Alfabet hebrajski składa się z 22 liter. Każdą literę pisze się oddzielnie. Nie rozróżnia się liter wielkich i małych, a samogłoski nie są w żaden sposób zapisywane. Litery drukowane i pisane mogą niekiedy się bardzo różnić. Współcześnie używa się wersji drukowanej alfabetu (tzw. „pismo kwadratowe”) oraz pisma odręcznego, kursywy. Interpunkcję stosujemy  taką samą, jak w językach europejskich. Ciekawostką może być fakt, że współcześnie używany w Izraelu język hebrajski został niejako sztucznie utworzony w oparciu o starożytny hebrajski, który pełnił wśród Żydów w diasporze rolę języka liturgicznego i literackiego, ale nie był używany na co dzień (językiem komunikacji codziennej był jidysz).

  Kalendarz hebrajski

  Kalendarz hebrajski –  to system rachuby czasu oparty na cyklu księżycowym i słonecznym. Rok składa się z 12 miesięcy, rozpoczynających się od nowiu, liczących po 29 lub 30 dni. Łącznie ma 354 dni. Są to kolejno miesiące: nisan (marzec/kwiecień), ijar (kwiecień/maj), siwan (maj/czerwiec), tamuz (czerwiec/lipiec), aw (lipiec/sierpień), elul (sierpień/wrzesień), tiszri (wrzesień/październik), (mar)cheszwan (październik/listopad), kislew (listopad/grudzień), tewet (grudzień/styczeń), szwat (styczeń/luty), adar (luty/marzec). Ponieważ rok księżycowy jest krótszy od słonecznego, to co 2–3 lata wprowadza się rok przestępny, z dodatkowym miesiącem adar szeni [hebr. drugi adar], dzięki czemu miesiące przypadają o tej samej porze roku. Ponadto co roku dodaje się lub odejmuje po jednym dniu w miesiącu cheszwan (lub marcheszwan) i kislew, które liczą po 29 lub po 30 dni. Pełny cykl kalendarza hebrajskiego zamyka się w okresie 19 lat. Rok religijny zaczyna się wiosną, od miesiąca nisan, w którym obchodzone jest święto Pesach. Nowy rok kalendarzowy przypada natomiast pierwszego dnia miesiąca tiszri (Rosz Ha-szana).

  Jak tłumacz hebrajskiego pisze na klawiaturze komputerowej

  Tłumaczenie hebrajski

  klawiatura język hebrajski niezbędne narzędzie tłumacza

  Tłumaczenie hebrajski na klawiaturze komputerowej można wykonywać, korzystając z narzędzi do wprowadzania tekstu lub używając specjalnej klawiatury. Można pisać w Microsoft Word na klawiaturze, ustawiając odpowiedni język i wybierając czcionkę zawierającą litery hebrajskie. Litery hebrajskie znajdziemy m.in. w takich czcionkach jak: Arial, Courier New, Tahoma, Times New Roman, Fixedsys Excelsior czy Bitstream. Narzędzia do wprowadzania tekstu to np. różnego rodzaju klawiatury online i takie aplikacje jak np. google play. Można też używając np. technologii dostarczanej przez google korzystać z „Transliteracji”. Metoda polega na przekładzie jednego systemu pisma na drugi na podstawie podobieństwa fonetycznego. Przy jej użyciu wpisuje się litery w alfabecie łacińskim (np. a, b, c), które są następnie konwertowane na znaki o podobnej wymowie w języku hebrajskim. Podczas pisania może wyświetlić się lista propozycji do wyboru.

  Poznaj hebrajski! Zrozum Ludzi!

  Tłumaczenie hebrajski

  Pascha

  טוב [Boker tow] – Dzień dobry! (rano)
  צהרים טובים [Caharajim towim] – Dzień dobry! (po południu)
  !להתראות [Lehitraot!] – Do widzenia!
  ערב טוב [Erew tow] – Dobry wieczór!
  לילה טוב [Lajla tow] – Dobranoc!
  !שלום [Szalom!] – Cześć! (powitanie)
  !להתראות בקרוב [Lehitraot be-karow!] – Do zobaczenia wkrótce!
  .(סליחה, אני מצטער (מצטערת [Slicha, ani mictaer (mictaeret) – przepraszam, przykro mi
  תודה [toda] – dziękuję
  אין בעד מה [ejn be-ad ma] – Nie ma za co
  בבקשה [be-wakasza] – proszę (podając coś)
  ?מה שמך [Ma szimcha (szmech)?] – Jak się nazywasz
  .(אני פולני (פולניה [Ani Polani (Polanija).] – Jestem Polakiem

  אני גר (גרה) בוורשה [Ani gar (gara) be-Warsza.] – Mieszkam w Warszawie.

  Dni tygodnia po hebrajsku

  Tydzień rozpoczyna się w niedzielę, a kończy w sobotę, czyli w szabat. Trzeba pamiętać, iż dobę liczy się od zmierzchu do zmierzchu, dlatego wszystkie święta rozpoczynają się wieczorem dnia poprzedniego, np. szabat zaczyna się w piątek po zapadnięciu zmierzchu, o różnej godzinie, w zależności od pory roku.

  niedziela – jom riszon – יום ראשון
  poniedziałek – jom szeni – יום שני
  wtorek –  jom szliszi – יום שלישי
  środa – jom riwii – יום רביעי
  czwartek – jom chamiszi – יום חמישי
  piątek -jom sziszi – יום שישי – szósty
  sobota – szabat – שבת

  Inne języki, z których tłumaczymy to między innymi: arabski, angielski, białoruski, hindi, niemiecki, francuski, koreański hiszpański, rosyjski, czeski, szwedzki, słowacki  i ukraiński