Tłumaczenie hebrajski

12 sierpnia 2020
Tłumaczenie hebrajski
5/5 - (127 votes)

Tłumaczenie hebrajski  zwykłe i przysięgłe

Tłumaczenia hebrajski na język polski czy na inne języki obce, a także tłumaczenie z języka polskiego na język hebrajski Lingua Nova wykonuje od 1991 roku. Przed przystąpieniem do tłumaczenia wykonujemy bezpłatną i uczciwą wycenę. Dlatego przed zleceniem tłumaczenia wiedzą Państwo szacunkowo, ile będzie kosztowało wykonanie danego przekładu.

Wycenę wykonujemy w oparciu o stworzony przez nas formularz:

    1

    JĘZYK

     

    2

    ZAŁĄCZ PLIK


    3

    WYBIERZ (*)

    Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie przysięgłeTłumaczenie ustneInne (napisz w Uwagach jakie)

    4

    WYŚLIJ ZAPYTANIE

    (*) Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, w celu przedstawienia wyceny tłumaczenia telefonicznie 668 041 698 lub poprzez e-mail

    (*) Akceptuję politykę prywatności

     

    Wycena może być wykonana również przez naszych konsultantów, jeżeli zadzwonią Państwo pod nr 22-584-10-35 lub 22-584-10-36 lub prześlą nam maila na adres: tlumaczenia@linguanova.com.pl

    Zapraszamy również do odwiedzenia naszej siedziby w centrum Warszawy ? ul Wspólna 41/ róg Marszałkowskiej. To tylko 4 minuty spacerem od słynnej rotundy PKO czy też hotelu Novotel (dawnego Forum).

    Każdy przekład wykonany przez Lingua Nova obejmujemy dożywotnią gwarancją. Archiwizujemy tłumaczenia, prosząc Państwa najpierw o zgodę. Tłumaczenia przechowujemy w naszej bazie przez 5 lat. Dzięki temu, jeśli potrzebujecie Państwo tekstu po kilku latach, możemy go nieodpłatnie odzyskać z naszego archiwum. Tłumaczymy zgodnie z procedurami norm serii  PN-EN ISO 17100 bardzo starannie sprawdzając jakość wykonywanych tekstów. Tłumaczenia dostarczamy na czas, do Państwa biura lub domu. Posiadamy aktualne referencje od naszych stałych klientów.

    Tłumaczenie hebrajski

    Jerozolima

    Tłumaczenia  język hebrajski pisemne przysięgłe i tłumaczenia zwykłe wykonujemy dla branż :

    • medycznej, farmaceutycznej, biotechnologicznej;
    • finansowej, z dziedziny ekonomii i bankowości;
    • technicznej i przemysłowej;
    • produkcyjnej;
    • motoryzacyjnej;
    • logistyki i szeroko rozumianej branży TSL;
    • energetycznej i paliwowej;
    • sektora IT i telekomunikacji;
    • usługowej;
    • innych.

    Czym jest tłumaczenie przysięgłe z języka hebrajskiego lub na język hebrajski ?

    Jest to inaczej tłumaczenie wykonywane przez tłumacza przysięgłego (osobę zaufania publicznego), który posiada uprawnienia nadane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Tłumaczenia przysięgłe mają moc prawną, a przetłumaczone w ten sposób dokumenty traktowane są jako oficjalne i wiarygodne.

    Tłumaczenie hebrajski i alfabet

    Tłumaczenia hebrajski

    Po hebrajsku piszemy od prawej do lewej

    Alfabet hebrajski składa się z 22 liter. Każdą literę pisze się oddzielnie. Nie rozróżnia się liter wielkich i małych, a samogłoski nie są w żaden sposób zapisywane. Litery drukowane i pisane mogą niekiedy się bardzo różnić. Współcześnie używa się wersji drukowanej alfabetu (tzw. ?pismo kwadratowe?) oraz pisma odręcznego, kursywy. Interpunkcję stosujemy  taką samą, jak w językach europejskich. Ciekawostką może być fakt, że współcześnie używany w Izraelu język hebrajski został niejako sztucznie utworzony w oparciu o starożytny hebrajski, który pełnił wśród Żydów w diasporze rolę języka liturgicznego i literackiego, ale nie był używany na co dzień (językiem komunikacji codziennej był jidysz).

    Kalendarz hebrajski

    Kalendarz hebrajski ?  to system rachuby czasu oparty na cyklu księżycowym i słonecznym. Rok składa się z 12 miesięcy, rozpoczynających się od nowiu, liczących po 29 lub 30 dni. Łącznie ma 354 dni. Są to kolejno miesiące: nisan (marzec/kwiecień), ijar (kwiecień/maj), siwan (maj/czerwiec), tamuz (czerwiec/lipiec), aw (lipiec/sierpień), elul (sierpień/wrzesień), tiszri (wrzesień/październik), (mar)cheszwan (październik/listopad), kislew (listopad/grudzień), tewet (grudzień/styczeń), szwat (styczeń/luty), adar (luty/marzec). Ponieważ rok księżycowy jest krótszy od słonecznego, to co 2?3 lata wprowadza się rok przestępny, z dodatkowym miesiącem adar szeni [hebr. drugi adar], dzięki czemu miesiące przypadają o tej samej porze roku. Ponadto co roku dodaje się lub odejmuje po jednym dniu w miesiącu cheszwan (lub marcheszwan) i kislew, które liczą po 29 lub po 30 dni. Pełny cykl kalendarza hebrajskiego zamyka się w okresie 19 lat. Rok religijny zaczyna się wiosną, od miesiąca nisan, w którym obchodzone jest święto Pesach. Nowy rok kalendarzowy przypada natomiast pierwszego dnia miesiąca tiszri (Rosz Ha-szana).

    Jak tłumacz hebrajskiego pisze na klawiaturze komputerowej

    Tłumaczenie hebrajski

    klawiatura język hebrajski niezbędne narzędzie tłumacza

    Tłumaczenie hebrajski na klawiaturze komputerowej można wykonywać, korzystając z narzędzi do wprowadzania tekstu lub używając specjalnej klawiatury. Można pisać w Microsoft Word na klawiaturze, ustawiając odpowiedni język i wybierając czcionkę zawierającą litery hebrajskie. Litery hebrajskie znajdziemy m.in. w takich czcionkach jak: Arial, Courier New, Tahoma, Times New Roman, Fixedsys Excelsior czy Bitstream. Narzędzia do wprowadzania tekstu to np. różnego rodzaju klawiatury online i takie aplikacje jak np. google play. Można też używając np. technologii dostarczanej przez google korzystać z ?Transliteracji?. Metoda polega na przekładzie jednego systemu pisma na drugi na podstawie podobieństwa fonetycznego. Przy jej użyciu wpisuje się litery w alfabecie łacińskim (np. a, b, c), które są następnie konwertowane na znaki o podobnej wymowie w języku hebrajskim. Podczas pisania może wyświetlić się lista propozycji do wyboru.

    Poznaj hebrajski! Zrozum Ludzi!

    Tłumaczenie hebrajski

    Pascha

    ??? [Boker tow] – Dzień dobry! (rano)
    ????? ????? [Caharajim towim] – Dzień dobry! (po południu)
    !??????? [Lehitraot!] – Do widzenia!
    ??? ??? [Erew tow] – Dobry wieczór!
    ???? ??? [Lajla tow] – Dobranoc!
    !???? [Szalom!] – Cześć! (powitanie)
    !??????? ????? [Lehitraot be-karow!] – Do zobaczenia wkrótce!
    .(?????, ??? ????? (?????? [Slicha, ani mictaer (mictaeret) – przepraszam, przykro mi
    ???? [toda] – dziękuję
    ??? ??? ?? [ejn be-ad ma] – Nie ma za co
    ????? [be-wakasza] – proszę (podając coś)
    ??? ??? [Ma szimcha (szmech)?] – Jak się nazywasz
    .(??? ????? (?????? [Ani Polani (Polanija).] – Jestem Polakiem

    ??? ?? (???) ?????? [Ani gar (gara) be-Warsza.] – Mieszkam w Warszawie.

    Dni tygodnia po hebrajsku

    Tydzień rozpoczyna się w niedzielę, a kończy w sobotę, czyli w szabat. Trzeba pamiętać, iż dobę liczy się od zmierzchu do zmierzchu, dlatego wszystkie święta rozpoczynają się wieczorem dnia poprzedniego, np. szabat zaczyna się w piątek po zapadnięciu zmierzchu, o różnej godzinie, w zależności od pory roku.

    niedziela – jom riszon – ??? ?????
    poniedziałek – jom szeni – ??? ???
    wtorek –  jom szliszi – ??? ?????
    środa – jom riwii – ??? ?????
    czwartek – jom chamiszi – ??? ?????
    piątek -jom sziszi – ??? ???? – szósty
    sobota – szabat – ???

    Inne języki, z których tłumaczymy to między innymi: arabski, angielski, białoruski, hindi, niemiecki, francuski, koreański hiszpański, rosyjski, czeski, szwedzki, słowacki  i ukraiński